اگر دارای گوشی‌های ال جی هستید و دچار مشکل شده و نیازمند ریست فکتوری هستید، ما قصد داریم شما را با ریست فکتوری گوشی های ال جی آشنا کنیم.

همه ما تاکنون چندین بار عبارت بازنشانی تنظیمات کارخانه، علی‌الخصوص در زمینه گوشی‌های هوشمند را شنیده‌ایم. این بازنشانی تنظیمات کارخانه باعث می‌شود گوشی هوشمند در سریع‌ترین حالت ممکن به حالت اولیه بازگردد. با انجام این کار، کلیه اطلاعات موجود در گوشی هوشمند، حذف خواهند شد و شاید این بدترین خبری باشد که کاربران خواهند شنید. ما در این مقاله قصد داریم روش ریست فکتوری گوشی های ال جی را آموزش دهیم.

نکته مهم: هیچ وقت نباید ریست فکتوری را انجام دهید، مگر آن که هیچ چاره‌ای برای رفع مشکلات دستگاه نداشته باشید. لازم به ذکر است تهیه پشتیبان از اطلاعاتتان برای انجام این کار، امری ضروری به حساب می‌آید.

بخش اول: هارد ریست یا ریست فکتوری با ترکیب کلیدها

روش هارد ریست کردن گوشی های ال جی با ترکیب کلیدها را می‌توان مطابق با مراحل زیر عنوان کرد:

1: گوشی خود را خاموش کنید.

2: کلید حجم صدای پایین را فشار داده و نگه دارید و در عین حال، کلید پاور را هم باید فشار دهید.

3: هنگامی که لوگوی ال جی ظاهر شد، دکمه پاور را برای یک لحظه رها کنید و مجددا آن را فشار دهید و در همان حالت حفظ کنید.

4: هنگامی که صفحه ریست فکتوری یا هارد ریست را مشاهده کردید، باید دکمه‌ها را رها کنید.

5: هم اکنون و برای ادامه کار، باید کلید پاور را فشار دهید یا کلیدهای حجم صدا را به منظور لغو عملیات، انتخاب کنید.

6: مجددا و برای ادامه کار، باید کلیدهای پاور یا حجم صدا را برای لغو عملیات، فشار دهید.

ریست فکتوری گوشی های ال جی - 1

بخش دوم: ریست فکتوری گوشی های ال جی از طریق تنظیمات

شما می‌توانید گوشی هوشمند LG خود را از طریق تنظیمات هم ریست فکتوری کنید. انجام این کار در زمانی که گوشی شما هنگ کرده است، می‌تواند بسیار مفید و کاربردی باشد. شما برای ریست فکتوری گوشی های LG از طریق تنظیمات، کافی‌ست مراحل زیر را دنبال کنید:

1: از طریق Home Screen وارد برنامه‌ها شوید.

2: در ادامه روی تنظیمات (Settings) کلیک کنید.

3: گزینه پشتیبانی و تنظیمات راه‌اندازی مجدد (Backup and Reset Options) را انتخاب کنید.

4: گزینه راه‌اندازی مجدد گوشی ال جی (Reset Phone) را انتخاب کنید.

5: عملیات را با انتخاب گزینه Ok، تایید کنید.

این روش را می‌توان به عنوان یکی از ساده‌ترین و البته سریع‌ترین روش‌های ریست فکتوری گوشی های ال جی دانست که در طول انجام آن، هیچ آسیبی به اطلاعات شخصی شما وارد نخواهد شد.

ریست فکتوری گوشی های ال جی - 2

بخش سوم: ریست گوشی های ال جی هنگام قفل کردن دستگاه

یکی از شایع‌ترین دلایل ریست فکتوری گوشی‌ها را می‌توان قفل کردن آن‌ها در هنگام کار، عنوان کرد. آیا تاکنون رمز عبور گوشی خود را فراموش کرده‌اید؟ مطمئن هستیم که حداقل یک بار با این مشکل مواجه شده‌اید. برای رفع این مشکل، باید بتوانید گوشی خود را ریست فکتوری کنید.

ریست فکتوری گوشی های ال جی - 3

در حقیقت یک روش ساده برای بازیابی تنظیمات کارخانه گوشی‌های ال جی وجود دارد و این کار را می‌توان از طریق Android Device Manager انجام داد. این برنامه را می‌توان به منظور پاک کردن اطلاعات گوشی از راه دور هم استفاده کرد. ما می‌دانیم تمام دستگاه‌های اندرویدی با حساب گوگل، پیکربندی شده‌اند و همانند یک مسیر برای پاک کردن اطلاعات از گوشی، آن هم از راه دور مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

ریست فکتوری از طریق وب سایت Android Device Manager

گام اول: ورود به حساب گوگل در وب سایت android.com/devicemanager. شما صفحه پایین را پس از انجام این کار مشاهده خواهید کرد.

ریست فکتوری گوشی های ال جی - 4

گام دوم: برای انتخاب نام دستگاهی که قصد ریست فکتوری آن را دارید، کافی‌ست پیکان موجود در کنار آن را انتخاب کنید.

گام سوم: پس از انتخاب دستگاه موردنظرتان که قصد ریست فکتوری آن را دارید، 3 مدل مختلف از تنظیمات را پیدا خواهید کرد که شامل Ring، قفل (Lock) و پاک کردن (Erase) می‌شود.

ریست فکتوری گوشی های ال جی - 5

گزینه پاک کردن را انتخاب کنید تا تمام اطلاعات دستگاه از بین برود. انجام این کار به چند دقیقه زمان نیاز دارد.

ریست فکتوری از طریق برنامه Android Device Manager

در مرحله قبل با روش ریست فکتوری گوشی های ال جی از طریق ورود به وب سایت Android Device Manager آشنا شدید، اما یک برنامه هم از آن وجود دارد که کار را برای ریست فکتوری، آسان‌تر خواهد کرد.

گام اول: نصب برنامه Android Device Manager در دستگاهی که قصد پاکسازی اطلاعات آن را دارید.

ریست فکتوری گوشی های ال جی - 6

گام دوم: وارد حساب کاربری گوگل خود شوید تا بتوانید بخش مربوط به انجام تنظیمات و پیکبرندی دستگاه موردنظرتان را مشاهده کنید.

ریست فکتوری گوشی های ال جی - 7

گام سوم: شما می‌توانید روی نماد پیکان موجود در کنار نام دستگاه، ضربه بزنید و بدین ترتیب، دستگاه موردنظر را برای ریست فکتوری، انتخاب و مورد تایید قرار دهید.

گام چهارم: روی سومین گزینه موجود در تنظیمات ضربه زده تا بتوانید تمام اطلاعات را پاکسازی کنید.

ریست فکتوری گوشی های ال جی - 8

بخش چهارم: بکاپ گرفتن از گوشی های ال جی قبل از ریست فکتوری

همانطور که گفتیم، بازنشانی تنظیمات کارخانه باعث از بین رفتن اطلاعات دستگاه خواهد شد و در صورتی که این اطلاعات برای شما ارزشمند هستند، باید از آن‌ها بکاپ تهیه کنید.

یکی از برنامه‌هایی که تهیه پشتیبان از گوشی هوشمند را آسان و کاملا قابل اطمینان کرده است را می‌توان، dr.fone – backup & Restore معرفی کرد. با استفاده از این برنامه، هرگز اطلاعات گوشی خود را از دست نخواهید داد. ما در ادامه این بخش قصد داریم شما را با روش‌های تهیه فایل پشتیبان، آشنا کنیم.

گام اول: برنامه موردنظر را روی رایانه خود نصب و راه‌اندازی کنید. سپس وارد برنامه شده و گزینه Back & Restore را انتخاب کنید.

ریست فکتوری گوشی های ال جی - 9

شما باید به وسیله یک کابل USB، گوشی موبایل ال جی خود را به کامپیوتر متصل کنید. اطمینان حاصل کنید که حالت USB debugging روی گوشی شما فعال شده است. در صورت داشتن نسخه نرم افزار اندروید 4.2.2 و بالاتر، یک پنجره پاپ آپ روی گوشی وجود خواهد داشت که از شما درخواست می‌کند مجوز لازم برای اشکال‌زدایی از طریق USB را تایید کنید. پس از آن که اتصال گوشی موبایل را برقرار کردید، کافی‌ست روی گزینه Backup کلیک کنید.

ریست فکتوری گوشی های ال جی - 10

گام دوم: هم اکنون به سمت جلو حرکت کنید و پرونده‌های مختلف خود را برای تهیه پشتیبان، انتخاب کنید. به صورت پیش‌فرض، dr.fone می‌تواند تمام فایل‌های شما را انتخاب کند، اما ممکن است برخی از آن‌ها مورد تایید شما نباشند. پس از انتخاب موارد موردنظرتان، باید روی گزینه تهیه پشتیبان (Backup) که در سمت راست قسمت پایین قرار دارد، کلیک کنید.

ریست فکتوری گوشی های ال جی - 11

برای تهیه نسخه پشتیبان از فایل‌ها، باید چند دقیقه منتظر بمانید. توجه داشته باشید که نباید کوچک‌ترین حرکتی در طول انجام عملیات تهیه پشتیبان، انجام دهید.

ریست فکتوری گوشی های ال جی - 12

هنگامی که تکمیل شدن تهیه فایل بکاپ از سوی برنامه dr.fone را مشاهده کردید، می‌توانید روی زبانه‌ای با نام View Backup کلیک کنید تا تمام نسخه پشتیبان را مشاهده کنید.

ریست فکتوری گوشی های ال جی - 13

هم اکنون شما موفق شده‌اید که از گوشی ال جی خود یک بکاپ تهیه کنید. دیگر نباید نگران از دست دادن اطلاعاتتان باشید. این روش با تمام گوشی‌های اندرویدی سازگار است و به صورت انحصاری برای گوشی‌های ال جی نیست. ( برای خرید باتری ال جی کلیک کنید )

ما توصیه می‌کنیم تا از تمام اطلاعاتتان به صورت هفتگی، بکاپ تهیه کنید تا در صورت بروز کوچک‌ترین مشکل احتمالی، بتوانید آن را حل کنید. پیشنهاد می‌کنیم هارد ریست را به عنوان آخرین روش بازیابی گوشی مدنظر داشته باشید.

منبع: drfone.wondershare

مطالعه بیشتر :

آموزش کامل هارد ریست و ریست فکتوری سامسونگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.