باتری اصلی سامسونگ

گوشی سامسونگ از قطعات بسیاری تشکیل شده است که یکی از این قطعات، باتری سامسونگ است.

باتری به عنوان قلب گوشی سامسونگ محسوب می‌شود و انرژی موردنیاز آن را تامین می‌کند. استفاده از یک باتری با کیفیت برای هر گوشی یا تبلت سامسونگ از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا اگر این قطعه کیفیت لازم را نداشته باشد، بر عملکرد کلی سامسونگ و تجربه کاربر نیز تاثیر خواهد گذاشت.

باتری‌های موجود در بازار فقط مخصوص به یک نوع برند هستند و برای سایر برندها استفاده نمی‌شوند؛ زیرا اندازه و ظرفیت باتری‌ها با یکدیگر متفاوت است. بنابراین قبل از خرید باتری سامسونگ، بهتر است به برخی نکات توجه کنید. در اینجا، به نحوه تشخیص باتری سامسونگ اصل از تقلبی و دلایل خرابی آن خواهیم پرداخت. همچنین اگر قصد تعویض باتری سامسونگ خود را دارید، با ما همراه باشید.

چرا باتری سامسونگ اصل بخرید؟

همواره مدل‌های جدید گوشی سامسونگ به بازار عرضه می‌شود و استفاده از این گوشی‌ها در حال افزایش است. بنابراین خرید باتری سامسونگ اصل از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر به این موضوع توجه نکنید، هم گوشی شما و هم خود شما دچار صدمات جبران ناپذیری خواهید شد. احتمالا خبرهایی درباره انفجار گوشی‌ها به گوش شما خورده است. برخی از این انفجارها به دلیل استفاده از باتری تقلبی رخ می‌دهد که منجر به آتش سوزی نیز می‌شود. البته چنین انفجارهایی بسیار نادر است و با خرید یک باتری سامسونگ اصل می‌توانید جلوی چنین اتفاقات ناگواری را بگیرید.

تشخیص باتری اصلی سامسونگ از تقلبی

راه‌های مختلفی برای تشخیص باتری اصلی سامسونگ از تقلبی وجود دارد. باتری سامسونگ اصل مشخصه‌های خاصی دارد که خریدار می‌تواند با توجه به آن‌ها، یک باتری سامسونگ اصل برای گوشی یا تبلت خود خریداری کند. برخی از راه‌های تشخیص باتری اصلی سامسونگ از تقلبی به شرح زیر است:

  • اگر زبان نوشته‌های روی باتری سامسونگ به زبانی غیر از انگلیسی باشد، باتری تقلبی است.
  • اگر آیکون‌های هشدار باتری با باتری سامسونگ اصل تفاوت داشته باشد، باتری تقلبی است.
  • کانکتور باتری سامسونگ اصل فرو رفته است. ولی کانکتور باتری تقلبی دارای انحنا و بیرون‌زدگی است. با مقایسه باتری سامسونگ اصل با کپی، به‌راحتی خواهید توانست این تفاوت‌ها را مشاهده کنید. البته ممکن است باتری های کپی (High Copy) تفاوت محسوسی با باتری سامسونگ اورجینال نداشته باشد.
  • وزن باتری سامسونگ اصل در مقایسه با باتری‌های تقلبی بیش‌تر است. این تفاوت ممکن است 7 یا 8 گرم باشد.
  • اگر برچسب باتری سامسونگ اصل را جدا کنید، عبارت SAMSUNG SDI و تگ NFC را خواهید دید. در باتری کپی و های کپی بازار، این عبارت و تگ NFC وجود ندارد و فقط نام سازنده باتری را مشاهده خواهید کرد.

تفاوت باتری اصلی و تقویت شده سامسونگ

باتری تقویت شده از موضوعاتی است که جدیدا به بازار باتری سامسونگ وارد شده است و شاید این مطلب، اولین جایی باشد که عبارت باتری تقویت شده را می‌شنوید. این نوع باتری‌ها در مقایسه با باتری‌های کپی و بی کیفیت بازار، قابلیت‌های پیشرفته‌ای دارند. باتری تقویت شده سامسونگ این روزها طرفداران بسیاری برای خود جمع کرده است. به دلیل آن که این نوع باتری توسط شرکت‌های معتبر و به‌صورت سفارشی ساخته می‌شود، در مقایسه با سایر باتری‌های هم رده خود، کیفیت و قیمت بالاتری دارد.

در ساخت باتری تقویت شده سامسونگ، بهترین مواد مانند نانو مواد و پودرهای خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد و نسبت به باتری‌های معمولی از عملکرد بهتری برخوردارند. اصلی‌ترین ویژگی باتری تقویت شده، ذخیره شارژ بیشتر و کاهش مصرف شارژ سامسونگ است. باتری تقویت شده چگالی انرژی بیشتری نسبت به باتری اصلی دارد. هر چه چگالی انرژی بیشتر باشد، طول عمر باتری نیز بیشتر خواهد بود. می‌توان گفت که باتری تقویت شده بسیار شبیه باتری اورجینال سامسونگ است و هیچ صدمه‌ای به گوشی شما وارد نخواهد کرد.

زمانی که گوشی یا تبلت سامسونگ شما شارژ نگه نمی‌دارد و مشکلات مرتبط دیگری پیدا کرده است، باید هر چه سریع‌تر، باتری سامسونگ خود را تعویض کنید. اگر باتری جایگزین ارزان و کپی باشد، به سامسونگ شما آسیب وارد خواهد کرد. باتری تقویت شده سامسونگ به دلایل ذکر شده، می‌تواند جایگزین مناسبی برای باتری‌های اصل باشد.

انواع خرابی باتری سامسونگ

تشخیص خرابی سامسونگ از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا با تشخیص به‌هنگام و تعویض باتری، باتری خراب به سایر قطعات سامسونگ و حتی خود شما آسیبی وارد نخواهد کرد. انواع خرابی باتری سامسونگ عبارت است از:

خاموشی سامسونگ

در برخی مواقع سامسونگ شارژ دارد ولی به‌صورت ناگهانی خاموش می‌شود. در چنین مواقعی می‌توان با اتصال به شارژر، را دوباره روشن کرد. البته ممکن است به هیچ روشی روشن نشود. در این شرایط تنها یک راه باقی می‌ماند: تعویض باتری سامسونگ.

روشن ماندن فقط با اتصال به شارژر

در این حالت، فقط در صورتی روشن است که به شارژ وصل شده باشد. اگر شارژ جدا شود، خاموش می‌شود. در این حالت، باتری مشکل ذخیره انرژی پیدا کرده است و باید اقدام به تعویض باتری کرد.

تمام شدن شارژ در کوتاه مدت

 در این نوع خرابی، شارژ گوشی یا تبلت ساعت‌ها شارژ می‌شود و به شارژ کامل یعنی صد در صد می‌رسد. ولی پس از جدا کردن سوکت شارژر از ، شارژ باتری به‌سرعت تمام می‌شود. گاهی تمام شدن سریع شارژ به علت استفاده از بازی یا برنامه‌های سنگین است و ربطی به باتری ندارد. ولی اگر شارژ به‌سرعت و بدون هیچ دلیلی تمام می‌شود، متاسفانه زمان تعویض باتری سامسونگ شما فرا رسیده است.

داغ شدن بیش از حد بدنه یا باتری سامسونگ

همه باتری‌ها در هنگام شارژ شدن و مصرف شارژ، کمی گرما تولید می‌کنند. اگر شما اهل بازی‌های سنگین هستید، ممکن است گاهی با داغی خود روبرو شوید. ولی این نوع داغ شدن نشانه خرابی سامسونگ نیست. اگر باتری یا بدنه شما در حالت عادی داغ می‌شود و نمی‌توان به آن دست زد، تعویض باتری سامسونگ خود را به تاخیر نیندازید.

متورم شدن باتری

بیشتر وسایل الکترونیکی مانند گوشی، تبلت و کتابخوان‌ها از باتری‌های لیتیوم یونی استفاده می‌کنند. این نوع باتری‌ها عملکرد خوبی دارند و همه شرکت‌های سازنده وسایل الکترونیکی از آن در ساخت محصولات خود استفاده می‌کنند. زمانی که باتری لیتیوم یونی خراب شود و عمر آن به پایان برسد، به علت گسسته شدن سلول‌های باتری پوشش، گاز منتشر می‌کند و باتری متورم می‌شود. متورم شدن باتری را به هیچ وقت نادیده نگیرید و سریعا اقدام به تعویض باتری کنید؛ زیرا این باتری متورم ممکن است منجر به آتش سوزی و انفجار شود.

علل خرابی باتری سامسونگ

باتری سامسونگ ممکن است به دلایل مختلفی خراب شود. در این بخش به برخی از مهم‌ترین علل خرابی باتری سامسونگ می‌پردازیم.

شاژرهای تقلبی

یکی از مهم‌ترین علل خرابی باتری سامسونگ، استفاده از شارژهای تقلبی است که می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری به باتری وارد کند. اگر آمپر شارژر از آمپر باتری شما بیشتر یا کمتر باشد، باتری خراب می‌شود و به زودی زمان تعویض باتری سامسونگ فرا خواهد رسید. در مجموعه امداد موبایل، می‌توانید شارژر سازگار با خود را خریداری کنید تا آسیبی به باتری شما وارد نشود.

شارژ کردن مداوم

اگر سامسونگ همیشه به شارژر متصل باشد و به‌صورت مداوم شارژ شود، ظرفیت باتری سامسونگ شما به تدریج کاهش می‌یابد و به پایان عمر خود نزدیک خواهد شد. برای جلوگیری از خراب شدن باتری سامسونگ به علت شارژ کردن مداوم، خود را پس از رسیدن به بیست درصد شارژ، به برق متصل کنید و در درصدهای بالاتر مانند 50 یا 60 درصد از شارژ سامسونگ خود خودداری کنید.

شارژ کردن باتری سامسونگ از شب تا صبح

اگر سامسونگ حتی پس از شارژ صد در صدی به شارژر متصل بماند، ممکن است باتری شما خراب شود. ‌های هوشمند مانند گوشی و تبلت سامسونگ زمانی که به‌صورت کامل شارژ شوند، شارژ کردن را متوقف خواهند کرد. اما برنامه‌های پس زمینه و اینترنت از باتری استفاده خواهند کرد. در این حالت، باتری دوباره را شارژ خواهد کرد تا میزان شاژر مصرف شده را جبران کند. این اتفاق تا صبح تکرار می‌شود و به باتری صدمه خواهد زد. بنابراین بهتر است شارژ خود را بین بیست تا هشتاد درصد نگه دارید. اهمیت این موضوع به حدی بالا است که برنامه‌هایی برای هشدار به کاربر در هنگام رسیدن شارژ به درصدهای ذکر شده، در گوگل پلی در دسترس هستند.

استفاده بیش از حد از سامسونگ

اگر از سامسونگ خود مدت زیادی استفاده کنید، گرمای باتری افزایش می‌یابد و در نتیجه، باتری سامسونگ نیاز به تعویض پیدا می‌کند. اجرای بازی‌های سنگین و استفاده از نور زیاد، وای فای، دیتا و بلوتوث منجر به داغ شدن باتری می‌شوند. بنابراین، اگر سامسونگ شما داغ شد، حتما آن را به مدت یک ربع به کناری بگذارید تا باتری خنک شود.

آب خوردگی سامسونگ

اگر آب یا مایعات دیگری روی شما بریزد یا شما درون استخر بیافتد، سوکت شارژ سولفاته می‌شود. سوکت خراب، جریان ورودی را دچار نوسان می‌کند و بعد از مدتی، باتری شما خراب خواهد شد.

افزایش سلامت و عمر باتری سامسونگ

برای افزایش سلامت و طولانی کردن عمر باتری سامسونگ خود، نکات زیر را رعایت کنید.

  • حتما از شارژر اصلی یا شارژی با ولتاژ سازگار با خود استفاده کنید. به عبارت دیگر، ولتاژ و شدت جریان شارژر باید با شما متناسب باشد.
  • باتری سامسونگ خود را بیش از حد شارژ نکنید. اجازه ندهید شما به علت اتمام شاژر خاموش شود. زمانی که میزان شارژ به 20 درصد رسید، آن را شارژ کنید. همچنین خود را به‌مدت طولانی و هنگام خواب به شارژر متصل نکنید.
  • از سامسونگ متصل به برق به هیچ وجه استفاده نکنید! زیرا گرمای تولیدی باتری دو برابر می‌شود و می‌تواند به سامسونگ و خود شما آسیب وارد کند. اگر از گوشی سامسونگ هنگام شارژ برای تماس استفاده کنید، ممکن است در معرض آسیب مغزی قرار بگیرید. در چنین شرایطی بهتر است هدفون بی سیم استفاده کنید.
  • خود را هنگام شاژر کردن زیر بالش و سایر وسایل قرار ندهید. در این صورت، میزان تهویه شما کاهش می‌یابد و می‌تواند منجر به انفجار سامسونگ شود.

نحوه شارژ کردن باتری سامسونگ برای اولین بار

بیشتر سوال کاربران هنگام خرید گوشی یا تبلت جدید سامسونگ این است که برای اولین بار چند ساعت و به چه میزانی گوشی خود را شارژ کنند. در گذشته توصیه می‌شد که سامسونگ خود را به مدت 7 تا 11 ساعت برای اولین بار شاژر کنید. ولی اکنون دیگر چنین کاری لازم نیست. گوشی‌ها یا تبلت‌های هوشمند سامسونگ برای اولین بار نزدیک 40 یا 30 شارژ دارند و شما می‌توانید از این شارژ استفاده کنید. هنگامی که شارژ به 20 درصد رسید، آن را به شارژر متصل کنید.

تعویض باتری سامسونگ در امداد موبایل

عمر مفید باتری‌ها پس از 3 یا 4 سال به پایان می‌رسد. برای مثال، شارژ باتری فورا خالی می‌شود و کاربر مجبور است چندین بار در روز، سامسونگ خود را به شارژر متصل کند. اگر باتری سامسونگ شما از نوع غیرقابل تعویض است، تعویض آن باید توسط تعمیرکار معتبر انجام شود. نباید تعویض باتری سامسونگ را امری پیش پا افتاده و ناچیز تلقی کنید؛ زیرا اگر در تعویض باتری، اشتباهی صورت گیرد، سامسونگ شما با مشکلات متعددی روبرو خواهد شد.

تعویض باتری سامسونگ تقاضای بالایی دارد و برخی از افراد از این شرایط سواستفاده می‌کنند و باتری تقلبی به مشتری می‌فروشند. این باتری تقلبی می‌تواند سامسونگ شما را با مشکلاتی متعددی از جمله داغ شدن، کاهش سریع شارژ و آسیب به قطعات دیگر روبرو کند. حتی ممکن است منجر به انفجار باتری نیز شود. اگر از مراکز معتبری مانند امداد موبایل خرید کنید، دیگر لازم نیست نگران تقلبی بودن باتری سامسونگ خود باشید.

اگر قصد تعویض باتری سامسونگ خود را دارید و می‌خواهید باتری اصل خریداری کنید، باید هزینه بیشتری در مقایسه با هزینه باتری تقلبی بپردازید. به هیچ وجه کیفیت باتری اصل را فدای قیمت ارزان باتری‌های تقلبی بی‌کیفیت بازار نکنید. البته هزینه تعویض باتری سامسونگ به حدی نیست که شما را غافلگیر کند و قیمت مشخصی دارد.

شما می توانید برای تعویض باتری سامسونگ خود با کارشناسان ما در امداد موبایل در تماس باشید.

باتری سامسونگ خود را از امداد موبایل بخرید.

مرکز امداد موبایل، باتری اصل سامسونگ را برای بیشتر مدل‌ها با بهترین قیمت و کیفیت برای مشتریان عزیز فراهم کرده است. باتری‌های سامسونگ امداد موبایل گارانتی دارند و به مدت 3 ماه ضمانت می‌شوند. با خرید از امداد موبایل دیگر لازم نیست دغدغه تشخیص باتری اصلی سامسونگ از تقلبی داشته باشید. اگر نکات ارائه شده در این مطلب را رعایت کنید، باتری سامسونگ جدید شما با هیچ مشکلی روبرو نخواهد شد.