یکی از مشکلات عجیبی که گاها برخی از کاربران با آن رو به رو می‌شوند مربوط به خارج شدن یک صدای عجیب و وزوز مانند از گوشی در حین اجرای اپلیکیشن دوربین می‌شود. خوشبختانه این مشکل می‌تواند با راه حل های نرم افزاری و سخت افزاری رفع شود. در ادامه این مطلب می‌خواهیم به آموزش رفع مشکل وزوز دوربین موبایل و صدا دادن لنز دوربین گوشی بپردازیم. بنابراین با امداد موبایل همراه باشید.

مشکل وزوز دوربین موبایل : مقدمه

شاید برایتان عجیب به نظر برسد اما صدا دادن گوشی در حین اجرای اپلیکیشن دوربین و به نوعی فعال بودن دوربین های اصل یا سلفی موبایل یکی از مشکلاتی است که خیلی از کاربران در مورد آن سوال می‌کنند! این مشکل عجیب عموما منشاء سخت افزاری دارد اما در برخی مواقع ممکن است برخی اقدامات نرم افزاری هم بتوان این مشکل را برطرف کرد. اما بیایید کمی دقیق تر و بیشتر در مورد جزئیات این مشکل و صدا دادن لنز دوربین گوشی صحبت کنیم. اصلا منظور از صدا دادن دوربین یا وزوز کردن آن چیست؟

مشکل وزوز دوربین موبایل یا صدا دادن آن بدین صورت است که به محض فعال شدن دوربین موبایل صداهای عجیبی از سمت گوشی ساطع می‌شود. این صدا همیشه صدای وزوز نیست و در برخی مواقع احتمال دارد به شیوه های مختلف دیگری ظاهر شود. پس مشکل را بدین صورت در نظر بگیرید که با اجرای اپلیکیشن دوربین فعال شدن دوربین موبایل صدای عجیبی از گوشی ساطع می‌شود. شدت این صدا ممکن است در برخی مواقع زیاد و در برخی مواقع دیگر بسیار ناچیز و کم باشد. اما آیا راهی برای رفع مشکل صدا دادن لنز دوربین گوشی وجود دارد؟

در اغلب مواقع زمانی که مشکل این چنینی در دوربین موبایل به وجود می‌آید باید به تعمیرات سخت افزاری روی آورد، اما در برخی مواقع هم دیده شده که مشکل با انجام برخی کارها و اقدامات نرم افزاری برطرف شده است. در این مقاله می‌خواهیم به مجموعه اقداماتی اشاره کنیم که می‌توانند برای رفع مشکلاتی همچون مشکل وزوز دوربین موبایل و ارائه صدا های عجیب از سمت آن کاربردی باشند. ابتدا راه حل های نرم افزاری را خدمتتان عنوان می‌کنیم و تعمیر سخت افزاری را به عنوان آخرین آپشن و گزینه ارائه خواهیم کرد. بنابراین با امداد موبایل همراه باشید.

قدم اول: ریستارت اپلیکیشن دوربین

در خیلی از مواقع ممکن است صدا های عجیبی که از سمت گوشی ارائه می‌شوند با خارج شدن از اپلیکیشن دوربین و اجرای مجدد آن از بین بروند. در اینگونه مواقع احتمالا مشکل به وجود آمده ناشی از ی باگ نرم افزاری است که موقتا ایجاد شده و برطرف می‌شود. برای ریستارت اپلیکیشن دوربین صرفا از آن خارج و دوباره واردش نشوید، بلکه به شرح زیر عمل نمایید:

 • اپلیکیشن دوربین گوشی را ببندید.
 • اپلیکیشن دوربین را از بخش “Recent Apps” ببندید.
 • وارد بخش Settings شوید.
 • گزینه Apps یا Applications را انتخاب کنید.
 • به تب یا بخش All بروید.
 • اپلیکیشن دوربین را از لیست اپلیکیشن های موجود انتخاب نمایید.
 • گزینه Force Stop را انتخاب کنید.
 • 30 ثانیه منتظر باشید و دوباره برنامه دوربین گوشی را اجرا کنید.

به احتمال زیاد با انجام مراحل فوق مشکل وزوز دوربین موبایل برطرف می‌شود. اگر اینطور نشد از راه حل بعدی استفاده کنید.

قدم دوم: حذف حافظه کش اپلیکیشن دوربین

حذف حافظه کش اپلیکیشن دوربین هم می‌تواند به رفع مشکلات و باگ هایی که در آن به وجود آمده کمک کند. حافظه کش (Cache Data) در واقع شامل اطلاعاتی می‌شود که به طور پیش فرض و برای اجرای سریع تر اپلیکیشن در حافظه گوشی ذخیره می‌شوند اما متاسفانه این فایل ها و اطلاعات در برخی مواقع می‌توانند مشکلاتی را هم به وجود آورد. اما چطور می‌توانیم حافظه کش برنامه دوربین را حذف کنیم؟ بدین منظور به شرح زیر عمل نمایید:

 • برنامه دوربین گوشی را ببندید.
 • اپلیکیشن دوربین را از بخش “Recent Apps” به طور کامل ببندید.
 • وارد قسمت Settings شوید.
 • گزینه Apps یا Applications را انتخاب کنید.
 • به تب یا بخش All بروید.
 • برنامه دوربین را از لیست اپلیکیشن های موجود انتخاب نمایید.
 • گزینه Force Stop را انتخاب کنید.
 • گزینه های Clear Cache و Clear Data را انتخاب کنید و با حذف اطلاعات این دو بخش موافقت به عمل آورید.
 • 30 ثانیه صبر کنید و دوباره اپلیکیشن دوربین را اجرا نمایید.

احتمالا با انجام مراحل فوق مشکل صدا های عجیب و وزوز دوربین موبایل شما برطرف می‌شود. اگر این روش هم منجر به رفع مشکل مذکور نشد باید از راه حل بعدی استفاده کنید.

قدم سوم: استفاده از برنامه های دوربین سوم شخص

اپلیکیشن دوربین پیش فرض گوشی موبایل شما تنها برنامه‌ای نیست که می‌توانید از آن برای اجرای دوربین و ضبط عکس و ویدیو استفاده کنید، بلکه اپلیکیشن های دیگری هم بدین منظور ارائه شده‌اند که گاها کارایی و قابلیت هایی بیشتر را هم ارائه می‌کنند. بنابراین نصب و استفاده از این اپلیکیشن های ثانویه یا سوم شخص هم می‌تواند گزینه مناسب باشد. اینکه کدام اپلیکیشن دوربین سوم شخص را روی گوشی نصب و از آن استفاده کنید کاملا بر عهده شماست. اگر بعد از نصب یک اپلیکیشن دوربین جدید، همچنان مشکلات قبلی و صداهای عجیب گوشی ادامه داشت از روش بعدی استفاده کنید.

روش چهارم: استفاده از حالت Safe Mode

گاها احتمال دارد که مشکلاتی مثل صدا دادن دوربین گوشی به دلیل نصب یک اپلیکیشن مخرب دیگر به وجود آمده باشد و اصلا ارتباط مستقیمی با اپلیکیشن دوربین اصلی موبایل و ماژول دوربین نداشته باشد. برای بررسی این موضوع توصیه می‌کنیم گوشی خود را در حالت Safe Mode اجرا کنید. اجرای گوشی در حالت Safe Mode سبب می‌شود که اپلیکیشن های ثانویه غیر فعال بمانند و فقط اپلیکیشن های اصلی موبایلتان قابل استفاده باشند.

در این شرایط کافیست اپلیکیشن دوربین را اجرا کنید و ببینید که آیا در حالت Safe Mode هم وزوز دوربین موبایل ادامه پیدا می‌کند یا خیر! اگر مشکل همچنان وجود داشت که باید از راه حل بعدی استفاده کنید اما اگر در حالت سیف مد هیچ صدای وزوزی به گوش نرسد، مطمئنا یک اپلیکیشن مخرب در گوشی شما نصب شده و با حذف آن مشکل برطرف می‌شود. اما چطور اپلیکیشنی که منجر به ایجاد این مشکل شده را پیدا کنیم؟

بدین منظور باید به خوبی فکر کنید و ترتیب نصب اپلیکیشن های مختلف بر روی موبایل خود و همچنین زمان شروع مشکل وزوز دوربین را به خاطر آورید. سپس به ترتیب اپلیکیشن هایی که فکر می‌کنید مخرب هستند را از گوشی حذف نمایید. شاید بهتر باشد حذف اپلیکیشن ها را به ترتیب از آخرین برنامه نصب شده در گوشی به عقب تر انجام دهید. پس از حذف هر برنامه، عملکرد اپلیکیشن دوربین را بررسی نمایید. بدون تردید بعد از حذف یک اپلیکیشن، مشکل صدای دوربین برطرف خواهد شد.

رفع مشکل وزوز دوربین موبایل و صدا دادن لنز دوربین گوشی

روش پنجم: فکتوری ریست (Factory Reset)

اگر هیچ کدام از روش های نرم افزاری که در بخش های قبل اشاره کدیم منجر به رفع مشکل صدا دادن لنز دوربین گوشی نشدند باید از روش نرم افزاری آخر استفاده کنید که مربوط به فکتوری ریست اطلاعات دستگاه می‌شود. در نظر داشته باشید که با فکتوری ریست گوشی تمام اطلاعات ذخیره شده در آن از بین می‌روند. بنابراین حتما از این راه حل به عنوان آخرین آپشن و گزینه  نرم افزاری استفاده کنید.

ضمنا در نظر داشته باشید که انجام فکتوری ریست روش و راه حل تضمینی برای رفع مشکل صدا دادن دوربین و وزوز کردن آن نیست و فقط به عنوان یکی از روش هایی که می‌تواند منجر به رفع مشکل شود معرفی شده است. برای فکتوری ریست کردن گوشی کافیست به مسیر Settings > Backup & Reset بروید و گزینه Factory Reset را انتخاب نمایید. منتظر بمانید تا فکتوری ریست گوشی انجام شود و گوشی دوباره اجرا گردد. سپس اپلیکیشن دوربین را مجددا اجرا کنید.

اگر بعد از فکتوری ریست کردن موبایل باز هم با اجرای اپلیکیشن دوربین و فعال کردن دوربین گوشی صداهای عجیبی از دستگاه ساطع شد، مطمئن باشید که مشکل گوشی سخت افزاری است و با روش های نرم افزاری قادر به رفع آن نخواهید بود. بنابراین باید به یک تعمیرکار با تجربه و قابل اعتماد مراجعه کنید.

روش ششم: تعمیر سخت افزاری گوشی

متاسفانه اگر هیچ کدام از روش های نرم افزاری که در مراحل قبا شرح دادیم مشکل دوربین گوشی را برطرف نکردند می‌تواند مطمئن شد که منشاء مشکل سخت افزاری است. بنابراین باید از سرویس یک تعمیرکار خوب و قابل اعتماد برای بررسی مشکل گوشی استفاده کرد. عموما مشکلاتی مثل وزوز دوربین موبایل با تعویض ماژول دوربین برطرف می‌شوند. برای خرید دوربین گوشی های مختلف بر روی لینک ضمیمه شده کلیک کنید. همچنین با استفاده از سرویس امداد موبایل هم می‌توانید تعمیرات تخصصی گوشی خود را انجام دهید.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش روش هایی پرداختیم که می‌توان از آن ها برای رفع مشکلاتی مثل صدا دادن لنز دوربین گوشی و وزوز کردن آن استفاده کرد. مشکلی که در مورد آن صحبت کردیم از مشکلات بسیار نادری است که برای کاربران انگشت شماری رخ می‌دهد. فراموش نکنید اگر گوشی شما دارای گارانتی باشد، مشکلاتی همچون وزوز دوربین تحت گارانتی و به طور رایگان قابل تعمیر خواهند بود.

منابع:

https://www.ephotozine.com/article/19-things-to-look-out-for-in-a-smartphone-camera–31055

https://www.wired.com/2015/12/smartphone-camera-sensors/

https://www.macworld.co.uk/how-to/iphone/best-camera-phone-megapixels-3502115/

مطالعه بیشتر :

رفع خطای متاسفانه دوربین متوقف شده است در اندروید (Camera Stopped)

86 نظر در “رفع مشکل وزوز دوربین موبایل و صدا دادن لنز دوربین گوشی

 1. امیر رضا می گوید :

  سلام من یه چند وقت هست گوشی A31 خریدم.
  پشت گوشی بیشتر سمت دوربینش وقتی ضربه میزنی یا میزاری رو میز یا هر جا.
  یه صدای لقی میده.
  مشکل از چیه.
  اگه از دوربینش هیت با گارانتی میشه درستش کرد؟؟؟؟
  اکثر کسایی که A31 دارن این صدای لقی رو دارن.

 2. سجاد صالحی وزیری می گوید :

  دوستان این صدا بخاطر فوکوس دوربین که توی برنامه های دوربین تلگرام واتساپ و… )اونایی مربوط به دوربین باشه ایجاد میشه
  در گوشی هایی که تعداد دوربین های پشتی زیاد هست این صدا به طبع کمی بیشتر میشه…

 3. الیاس می گوید :

  سلام وقت تون بخیر و سلامتی
  به تازگی گوشی s21 ultra خریدم نمی دونم این ایراد محسوب میشه یا خیر؟! ولی گوشی هنگامی که روشن است با دوبار تکون دادن صدای خیلی ریزی از دوربین میاد به مدت دو و سه ثانیه بعد قطع میشه. و هنگامی که در برنامه دوربین هستی صدایی ریزی به صورت مداوم میاد.
  ولی هنگام خاموشی هیچ صدایی نمیاد!!
  آیا از گارانتی استفاده کنم مشکل جدی هست؟!
  ممنون میشم اگه پاسخ بدید

 4. امیر می گوید :

  سلام من گوشیم a51وقتی وارد برنامه دوربین میشم تق از دوربین میاد و عوض میکنم هم همین طور و وقتی میزارم زمین انگار دوربین لقه یا به پشت گوشی ضربه میزنم لق

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام این مشکل تو خیلی از گوشی های جدید هست
   و مشکل خاصی هم نیست

 5. مهسا می گوید :

  سلام من نزدیک یه ماهه که متوجه شدم وقتی وارد دوربین میشم توی ایفون ۱۱ یه صدای کلیک مانندی میاد و کلا وقتایی که روی حالت دوربین پشته یه صدای ریز کلیک مانندی میده و وقتی از دوربین میرم بیرون و بعد دوباره وارد میشم صدا خیلی کم و اصلا مبهم شده ، خواستم ببینم ایرادش چیه؟ عادی هست یا نه

 6. سجاد می گوید :

  سلام خسته نباشید.
  من یه چند ماهی هست سامسونگ a31 دارم.
  پشت گوشی سمت دوربین وقتی ضربه میزنی بهش یا میزاری رو میز یا هر جایی.یه صدای لقی میده که رو مخه.این مشکل رو اکثر کسایی که پیام گذاشتن دارن.
  من از دیجی کالا خریدم گارانتی هم یه ۸ ماه دگه تموم میشه .آیا گارانتی دیجی کالا این موضوع رو قبول میکنه.و آیا این مشکل حل میشه یا خیر
  و شما نمیدونین دلیل این صدای لقی تو بیشتر گوشی های a31 برا چیه.
  ایا برای اینه که لنز دوربین پیش از حد بزرگه و این صدای لقی از دوربینهاست؟؟؟؟؟

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام این صدا عادی نیست.
   ولی مشکلی هم ایجاد نمیکنه.
   احتمالا یه مشکل تو طراحی گوشی هست

 7. رضا بدخشان می گوید :

  سلام من a51 دارم … راه حل اولو امتحان کردم فقط روی اپلیکیشن دوربین خود گوشی جواب داد… ولی وقتی دوربین واتساپ رو باز میکنم باز اون صدا میاد… وهمچنین وقتی یه عکسی رو توی واتساپ انتخاب میکنم… حتی اوایل مثل عقربه ساعت خود به خود هر ثانیه این صدا میومد… راهنماییم کنید لطفا

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام همه راه حل های ممکن ارائه شده
   اگه جواب نمیده فقط با تعویض دوربین قابل حله
   که اگه کیفیت دوربین کم نشده نیازی به تعویض اون نیست

 8. مصطفی پورحسابی می گوید :

  iPhone se2020دارم وقتی وارد دوربین میشم وزوز ریزی اولش میکنه،اصلا مشکل فکوس نداره،ریست فکتوری زدم درست نشد،فقط وقتی گوشی یبار ری استارت میکنم تا چند وقتی مشکل نداره،بعد دوبار همچین میشه ،فکر میکنم با اپدیت بعد این مشکل رفع بشه،خیلی ها که این گوشی را دارن این مشکل براشون پیش اومده،کسی مشکل رفع کرد کامنت بزاره ما هم گوشیمونو درست کنیم

  • علی می گوید :

   سلام منم همین مشکل با این گوشی داشتم وقتی ios14 نصب کردم درست شد اما بعد نصب ios14.5 دوباره اینجوری شد

 9. Patsa می گوید :

  منم ۱ هفتس a31 گرفتم وقتی گوشیو میزاری زمین ی صدای وز میده گوشی گارانتی داره ۱۸ ماه ولی فک کنم عادیه مخصوصا تو a31 ها من هر چی a31 دیدم همینطوره

 10. ابوالفضل می گوید :

  سلام.من گوشی شیائومی نوت۹ دارم وقت سمت دوربین واثرانشگت رودست میزنم یه صدای تقی میده یا وقتی میزارمش روزمین.
  میخواستم بدونم مشکل از کجاست

 11. علی می گوید :

  سلام خسته نباشید
  من a50 دارم پشت گوشی موقعی میزارم رو زمین یا ضربه میزنم به پشتش صدای لقی میده.
  دوستم هم a31 داره همین صدای لقی پشت گوشی سمت دوربین رو داره.
  آیا مشکلی هست ؟؟؟
  یا طبیعت این گوشی ها همینجوریه.چون توی این پیام های که دوستان دادن همه این مشکل صدای لقی پشت گوشی رو دارن.

 12. امیر می گوید :

  من گوشیم note 10 هر موقع میرم تو دوربین صدا میده نیازی به تعویض دوربین هست؟؟؟؟؟؟

 13. سجاد می گوید :

  سلام خسته نباشید.من ۲ ماه هست گوشی سامسونگ A31 دارم.
  وقتی به قسمت پشت سمت دوربین ضربه میزنم یا میزارم رو زمین یا میز،و وقتی برخورد میکنه به جایی یه صدای لقی میده طرف دوربین.
  مشکلش چی میتونه باشه.

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام مشکل خاصی نیست. ممکنه یه قطعه دقیقا سرجای خودش نباشه
   نیازی به تعمیر گوشی هم نیست

 14. پارمیس می گوید :

  سلام .من گوشی A21sخریداری کردم .موقع استفاده از گوشی در هنگام ضبط فیلم یه صدای هوف هوف باد میاد .این مشکل رو بعد از ضبط فیلم ونگاه کردن به فیلم ضبط شده متوجه میشم
  مشکل از چیه

 15. فردین می گوید :

  سلام
  وقتی میخوام از حالت سلفی بره دوربین پشت یه صدای ریز میده مشکلش چیه
  اگه میشه راهنمایی کنید

 16. علی می گوید :

  سلام iphone se2020 دارم وارد دوربین میشم ویز صدا میده نمیدونم مشکل چیه چک کردم نرم افزارارو‌ مخرب هم نبوده راهنمایی کنین

  • امداد موبایل می گوید :

   سلاک. اگه کیفیت دوربین کم نشده مسئله مهمی نیست
   و نیاز به تعویض دوربین نیست

 17. ندا عقیقی می گوید :

  سلام من ۱۰روزه که اس بیست ویک اولترا سامسونگ وخرید ولی دوربینش یک صدایی میده انگار لق میزنه اشکالش چیه خیلی استرس دارم اعصابم برام نمونده اصلا

 18. ناشناس می گوید :

  سلام من سه روزه a51 خریدم و الان که اومدم عکس بگیرم دیدم وقتی دوربین گوشی رو به پایینه صدا تق میده (توی لنز واید صدا خیلی بلنده اولترا واید کمتره و ماکرو هم صدا نمیده)
  آیا میشه به این گفت مشکل؟ چون من چند نفر رو دیدم که همین رو میگن

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام خیر مشکل خاصی نیست. اگه کیفیت دوربین کم نشده نیاز به تعویض دوربین هم نیست

  • A می گوید :

   سلام من دیروز A31 خریدم
   وقتی میزارم زمین یا رو میز پشت گوشی سمت دوربین یه صدا وییز ویز میده
   ایا این مشکلی داره

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام. اینکه مشکل از کجاست که معمولا به خاطر ضربه هست.
   در هرصورت دوربین باید تعویض بشه

 19. محمد می گوید :

  من 4 ماه که تبلت دارم تازه امروز موقع ی ضبط صدا و ظبط از تصویر گوشی صدا وقتی تمام شد بد میرم که فیلم یا صدا ظبط شده رو ببینم صدای ویز ویز میاد و وقتی تمام شدش صدا ی ویز ویز قطع میشه چکار کنم

 20. متين می گوید :

  سلام ایفون ایکس دارم
  موقع فیلم برداری جدیدا بعد از ضبط فیلم و زمانی م میخوام فیلم رو پخش کنم متوجه میشم که
  مثلا توی فیلم یک دقیقه ای من،سه تا تیکه دو ثانیه ای صدای ویدیو کلا عوض میشه و تق تق تق صدا میاد از داخل فیلم.
  مشکل میکروفونه؟اخه ضبط صدا مشکلی نداره.

   • متين می گوید :

    بله مشکلی توی ضبط صدا ندارم.
    فقط توی فیلمبرداری اینطوریه.
    چکار باید بکنم؟
    قبلا ios13 بودم اوکی بود

 21. محمد می گوید :

  سلام
  گوشی من آیفون SE2020 هست وقتی داخل دوربین میری یه وز وز از می یاد که وقتی در یک جای ساکت باشین متوجه می شین.
  آیا دوربین باید تعویض شود

 22. امیرحسین می گوید :

  سلام
  من ۴ روز هست که گوشی a31 رو خریداری کردم
  در نزدیک های دوربین که میزنم صدای تق تق میده وقتی گوشی رو روی زمین میذارم هم همین صدا رو میده
  مشکل از کجاست؟
  عادیه یا نه
  چون گوشی ۵ روز داره کار میکنه

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام. این وضعیت عادی نیست. و با تعویض دوربین درست میشه
   ولی اگه کیفیت دوربین پایین نیومده نیازی به تعویض دوربین نیست.

 23. Mohaddese می گوید :

  سلام من دو روز هست که گوشی A31 خریدم و از همون اول ،موقع گذاشتن روی زمین یه صدای وزوز ریزی میداد،موقع عکس گرفتن و فوکوس هم وزوز میکنه ولی کیفیت تصویر خوبه، گوشی گارانتی داره به نظرتون این مشکل شامل گارانتی میشه؟چون از وقتی که خریدم اینجوری بود

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام بله شامل گارانتی میشه. احتمالا دوربین مشکل داره و با تعویض دوربین این مشکل حل میشه

  • A می گوید :

   سلام
   من یه هفته هس که گوشی a31 رو خریدم وقتی میزارم زمین یه صدایی میده و وقتی دوربین رو جلو عقب میکنم یا میخوام از برنامه دوربین خارج شم یه صدایی میده
   به نظرتون این مشکل از چیه؟

   • امداد موبایل می گوید :

    سلام. مشکل خاصی نیست
    اگه کیفیت دوربین کم نشده نیاز به تعویض دوربین نیست

 24. احمد می گوید :

  سلام من گوشی a51 دارم یک ماهه خریدم فقط وقتی وارد برنامه دوربین میشم یه تق صدا میده اونم فقط وقتی که موبایلم رو به زمینه دوربینش خواستم بدونم عادیه؟

 25. مهدی می گوید :

  سلام خسته نباشید من مدل گوشیمa31هستش و پشت گوشی نزدیک دوربین وقتی گوشی رو بر میدارم یا میزارم رو زمین یه صدایی ریزی میده به نظرتون مشکل از کجاس؟

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام. مشکل از دوربین هست. اگه کیفیت عکسا خراب نشده لازم نیست دوربین تعویض بشه
   ولی اگه کیفیت عکسا کم شده با تعویض دوربین درست میشه

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام. اگه مشکلی ایجاد نمیکنه و کیفیت دوربین کم نشده بهتره همینجوری بمونه
   ولی اگه کیفیت کم شده و اذیت میکنه باید دوربین تعویض بشه

 26. شایان می گوید :

  سلام
  من گوشیم ردمی نوت 8 هست وقتی تو واتساپ اینستا خودع دوربین و برنامه هایی که مربوط ب دوربین میشع میرم یه صدایی میدع (تق میکنه) خیلی واضح
  وقتی چند بار انجام بدم صدا کم‌کم پایین میاد ولی چند دیقه نرم باز اونجوری میشع…باورتون میشع وقتی که صدا میدع بالای گوشی یه لرزش کمی میکنه که خیلی راحت حس میشع انگار یکی با مداد بزنه رو گوشیت….
  خاهشن کمکم کنید بگید چطور درست میشه؟

 27. آرمین پوراشجعی می گوید :

  سلام.من ۳ ماهه که گوشی A21s رو خریدم.به تازگی وقتی وارد دوربین میشم یا توی نرم افزار دوربین بین قابلیت های اون سوئیچ میکنم یه صدای تق ریزی میاد…البته این صدا خیلی بلند نیست و توی محیط ساکت احساس میشه و خیلی آرومه. بنظرتون عادیه؟ اگه عادی نیس چطوری درستش کنم؟

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام به احتمال زیاد مشکل نرم افزاری هست
   اگه با فلش کردن درست نشد و این صدا مشکل خاصی ایجاد نمیکنه لازم نیست دوربین تعویض بشه
   ولی اگه اذیت میکنه با تعویض دوربین درست میشه

 28. Ruzbe می گوید :

  سلام گوشی من mi not 10 هستش لنز اصلیش متحرکه و اسنپ لایزره وارد برنامه دوربین میشم تق صدای ریز میخوره گوشی رو پلمپ خریدم خیلی جاها هم بردم گفتن طبیعیه…بنظر شما طبیعی هستش؟
  باتشکر

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام. متاسفانه اطلاعی ندارم. ولی اگه چندجا گفتن طبیعیه نگران نباشین
   حتما همینجور باید باشه

 29. Mobina می گوید :

  سلام وقتتون بخیر.من مدت یک هفته اس که گوشی a71 رو خریدم.موقع باز کردن برنامه های مربوط ب دوربین(خود دوربین،AR و…) در حد 2 یا 3 ثانیه یه صدای ویز ویز مانند خیلییی ارومی حس میکنم از سمت دوربین میاد و بعدش قطع میشه.مشکل از چیه؟

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام احتمالا مشکل نرم افزاری هست.
   درصورتی که با فلش کردن درست نشد باید دوربین گوشی تعویض بشه

 30. حسین می گوید :

  سلام من گوشیم سامسونگ s6edgهست وقتی وارد دوربین میشم صدای وزوز میده ولی بار دوم یا سوم میام توش دیگه صدا قطع میشه این صدا در مدت طولی که از دوربین استفاده نمیشه میاد وبه هنگام لرزش گوشی هم هست

 31. Nurse می گوید :

  سلام گوشیم رو بردم سکوت ش عوض کرده بعد متوجه شدم فوکوس خیلی دیر اتفاق میفته و وقتی فوکوس شد تق ی صدایی میده باید دوربینش عوض شه؟

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام اگه گوشیتون گارانتی داره که ببرین جایی که خریدین.
   اگه گارانتی نداره هم به تعمیرکار ماهر نشون بدین.
   ممکنه نیاز به تعویض دوربین باشه

 32. سعید می گوید :

  سلام و درود.
  موبایل سامسونگ مدل m11دوربین عقب موقع روشن بودن ضبط ماشین یا صداهای دیگر وزوز میکند

 33. مهرزاد می گوید :

  سلام من به تازگی گوشی a31 سامسونگ رو خریدم دیشب متوجه شدم حین تغییر حالتهای عکاسی مثل فوکوس زمده یا ماکرو و یا حتی سلفی یه صدای (تک) از قسمت جلوی گوشی میاد علت چیه ؟ میشه راهنمایی کنید در ضمن گوشی ضربه هم نخورده

 34. آیدا رفیعی می گوید :

  سلام
  . گوشی من فقط وقتی که تو اینستا عکس میگیرم صدا میده .مثلا وقتی تو دایرکت بخوام یه عکسی بگیرم و بفرستم. در حالی تو خود برنامه دوربین و برنامه های دیگه اینطور نیست.
  مشکل از چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *