خیلی از افراد تصور دارند که بعد از خرید یک گوشی جدید باید حتما آن را برای مدت زمان طولانی (نظیر 6 الی 8 ساعت) به شارژ بزنند و بهتر است تا قبل از انجام این کار از گوشی استفاده نکنند. اما آیا این باور صحیح است؟ در این مطلب می‌خواهیم در رابطه با ضروری بودن یا نبودن شارژ باتری موبایل برای اولین بار و قبل از اولین استفاده صحبت کنیم. بنابراین با امداد موبایل همراه باشید.

قبل از هر چیز می‌توانید در صورت نیاز شارژر اصلی برندهای زیر را از امداد موبایل خریداری کنید:

شارژر سامسونگ

شارژر هواوی

شارژر آیفون

مقدمه

حتما برای شما هم این اتفاق رخ داده که بعد از خرید یک گوشی جدید اطرافیانتان یا حتی فروشنده موبایل بگوید که قبل از استفاده از دستگاه حتما آن را چند ساعت به شارژ بزنید. عموما هم مدت زمان 8 ساعت به عنوان معیار اولین شارژ باتری گوشی های موبایل در نظر گرفته می‌شود. اما آیا واقعا شارژ باتری موبایل برای اولین بار لازم و ضروری است؟ انجام این کار چه تاثیری بر روی عملکرد باتری دارد و اگر به انجام آن نپردازیم چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ یک سوال دیگر هم این است که چرا باتری گوشی های جدید همیشه شارژ کمی دارند و اغلب 30 الی 40 درصد شارژ در آن ها وجود خواهد داشت؟ آیا شرکت های سازنده موبایل قبل از عرضه گوشی های خود باتری آن ها را شارژ نمی‌کنند؟ در ادامه این مطلب می‌خواهیم به طور دقیق تر در رابطه با مسائل فوق صحبت کنیم. بنابراین با امداد موبایل همراه باشید.

شارژ باتری موبایل برای اولین بار ضروری نیست!

برخلاف تصور اغلب افراد هیچ لزومی ندارد که شما بعد از خرید یک گوشی جدید باتری آن را چند ساعت به شارژ بزنید و این مسئله یک باور غلط است! در گذشته و زمان هایی که از باتری های نیکل کادمیومی (NiCd) استفاده می‌شد لازم بود که باتری گوشی حتما فول شارژ شده و سپس شارژ آن کامل خالی شود و دوباره تا فول شارژ شدن به شارژر متصل گردد، اما باتری هایی که این روزها در گوشی های موبایل مورد استفاده قرار می‌گیرند از نوع لیتیوم یونی و لیتیوم پلیمری هستند و ماهیت و نحوه عملکرد آن ها با باتری های نیکل کادمیومی متفاوت است. بنا به همین دلیل شارژ باتری موبایل برای اولین بار در عصر مدرن و این روزها هیچ معنا و دلیل منطقی ندارد. ماهیت باتری های لیتیوم کادمیومی به گونه‌ای بود که اگر آن ها را فول شارژ نمی‌کردید (مثلا به جای 100 درصد شارژ 75 درصد شارژ می‌کردید) و از گوشی استفاده به عمل می‌آوردید، باتری در تشخیص ظرفیت نهایی و اصلی خود دچار مشکل می‌شد و افت ظرفیت چشمگیری در آن به وجود می‌آمد اما باتری های لیتیوم یونی و لیتیوم پلیمری بسیار هوشمندتر عمل می‌کنند و شارژ کوتاه مدت و با مقدار کمتر آن ها به هیچ عنوان منجر به افت ظرفیت باتری نمی‌شود.

نکته جالب تر این است که نه تنها شارژ کمتر باتری های لیتیوم یونی و پلیمری منجر به افت کیفیت عملکرد و ظرفیت آن ها نمی‌شود، بلکه منجر به افزایش عمر باتری هم خواهد شد. اگر به خاطر داشته باشید در مقاله “راه های جلوگیری از خرابی باتری موبایل” گفته بودیم که نگه داشتن شارژ باتری موبایل مابین 40 تا 80 درصد می‌تواند یکی از موثرترین روش های موجود برای افزایش عمر مفید باتری هلی لیتیوم یونی و لیتیوم پلیمری باشد، پس هیچ لزومی ندارد که باتری گوشی های مدرن امروزی حتما با هر با اتصال به شارژر فول شارژ شوند. با توجه به این مسئله طبیعتا لزومی هم مبنی بر شارژ باتری موبایل برای اولین بار وجود نخواهد داشت. پس اگر یک گوشی جدید خریداری کردید نیازی نیست که حتما قبل از استفاده از آن گوشی را چند ساعت به شارژ بزنید.

شارژ باتری موبایل برای اولین بار

 

چرا باتری گوشی جدید شارژ کمی دارد؟

اما سوال بعدی که می‌خواهیم به آن پاسخ دهیم مربوط به این می‌شود که چرا باتری همه گوشی های جدید شارژ کمی دارند؟ برای مثال اگر یک گوشی گلکسی S10 خریداری کنید و فروشنده آن را از باکس خارج کند و روشن نماید، شارژ باتری آن هیچوقت فول نیست و عموما مابین 30 الی 50 درصد خواهد بود. دلیل این مسئله چیست؟ آیا شرکت سازنده این مقدار شارژ باتری را در گوشی ارائه کرده تا شما نسبت به شارژ باتری موبایل برای اولین بار اقدام کنید؟ در پاسخ باید بگوییم که اینطور نیست و واقعیت این است که شرکت سازنده موبایل باتری تمام گوشی هایی که عرضه می‌کند را قبل از قرار دادن در داخل باکس دستگاه فول شارژ می‌نماید اما شارژ باتری به تدریج و حتی مانی که از آن استفاده نشود که خالی خواهد شد.

البته مقدار خالی شدن شارژ باتری در واحد زمان تحت این شرایط بسیار ناچیز است اما چون زمان زیادی از لحظه بستن جعبه موبایل در کارخانه و رسیدن آن به دست شما می‌گذرد، بخش قابل ملاحظه‌ای از شارژ باتری خود به خود خالی خواهد شد و نهایتا وقتی شما گوشی را برای اولین بار روشن می‌کنید باتری آن را در حالت فول شارژ مشاهده نخواهید کرد. پس اینطور نیست که عمدا شرکت های سازنده موبایل باتری گوشی های خود را در زمان عرضه فول شارژ نکنند و آن ها را با شارژ کمتر در اختیارتان قرار دهند تا شخصا چند ساعت باتری گوشی را به شارژ بزنید. در برخی مواقع ممکن است بعضی افراد ای این توجیه اشتباه به منظور تایید نیاز شارژ باتری موبایل برای اولین بار استفاده کنند که یک توجیه نادرست است.

خرید باتری آیفون          – خرید باتری سامسونگ          – خرید باتری هواوی

مهم ترین عامل خرابی باتری گوشی (باتری های لیتیوم یونی و پلیمری)

چند عامل مختلف می‌توانند در کاهش عمر مفید باتری های لیتیوم یونی و لیتیوم پلیمری موثر باشند اما در این بین گرما مهم ترین و تأثیرگذارترین عاملی است که از عمر مفید اینگونه باتری ها می‌کاهد. هرچقدر گرمای مستقیم کمتری به باتری گوشی های موبایل وارد شود، عمر مفید آن ها هم بیشتر خواهد بود چون گرما منجر به از دست رفتن ظرفیت باتری های لیتیوم یونی و کیفیت عملکردشان می‌شود. متاسفانه ساختار گوشی های موبایل به گونه‌ایست که راحت نمی‌توان از داغ شدن بدنه آن ها در شرایط مختلف جلوگیری کرد و این مسئله سبب می‌شود که خواه یا ناخواه باتری موبایل در معرض گرما قرار گیرند. اما راه هایی برای کنترل این موضوع وجود دارد. به عنوان مثال اگر اقدامات سنگینی مثل اجرای بازی های HD را در گوشی انجام ندهید یا مدت زمان قرار دادن گوشی در شارژ را کم کنید، گرمای کمتری به دستگاه وارد می‌شود و طبیعتا عمر مفید باتری افزایش پیدا می‌کند. جلوگیری از داغ شدن گوشی و باتری یکی از مهمترین روش هایی است که می‌توان از آن برای افزایش عمر مفید باتری هلی موبایل استفاده به عمل آورد.

شارژ باتری موبایل برای اولین بار

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به صحبت در مورد لزوم یا عدم نیاز به شارژ باتری موبایل برای اولین بار پرداختیم. برخلاف تصور اغلب افراد باتری های لیتیوم یونی و لیتیوم پلیمری که این روزها در گوشی ها مورد استفاده قرار می‌گیرند هیچ نیازی به شارژ اولیه ندارند و ضرورتی ندارد که باتری آن ها برای مدت زمان چند ساعت به شارژ اولیه زده شود. امیدواریم از این مطلب اختصاصی استفاده لازم را به عمل آورده باشید.

 

منابع مطلب:

https://mobileaccessories.ventev.com/learn/do-i-need-to-charge-my-phone-before-using-it-for-the-first-time/

https://www.quora.com/How-long-should-I-charge-a-new-phone-before-the-first-use

https://www.androidauthority.com/maximize-battery-life-882395/

منابع عکس ها:

https://gadgetfeatures.com/fix-oneplus-6t-battery-charging-issue-and-switching-on/

https://www.mymemory.co.uk/blog/battery-charging-basics-how-to-charge-your-smartphone-correctly/

مطالعه بیشتر :

علائم و نشانه‌های خرابی باتری موبایل

روش تست خرابی باتری موبایل

196 نظر در “شارژ باتری موبایل برای اولین بار : ضروری یا غیرضروری؟

 1. علی می گوید :

  سلام من گوشی a32 خریدم بعد شارژش شد ۱ درصد زدم شارژ بعد یکم بعد اینکه ۱۰۰ درصد شد از شارژ کشیدمش ایا برای باطری اش مشکل پیش میاد؟ ( گوشی را هنگام شارژ کاملا خاموش نکردم)

 2. مریم می گوید :

  سلام من گوشی a31 خریدم و برای اولین بار که زدم شارژ ، نگذاشتم ۱۰۰ درصد شارژ بشه ، آیا مشکلی پیش میاد؟

 3. نیما می گوید :

  سلام.من ی نوت ۲۰ گرفتم ولی هیچی شارژ اولیه نداشت و خاموش بود.ایا ممکنه مشکلی داشته باشه؟

 4. آرمین احمدی می گوید :

  سلام من هانر 9 لایت دارم و گوشی من باتریش 3 هرار است من اگر در یک ساعت داخل اینترنت و مداوم و یسره باهاش کار کنم ساعتی 18 تا 20 درصد خالی میکنه بنظرتون زیاد خالی میکنه یا دیر میشه راهنمایی کنید باتری خرابه یا خودشون همین طورین

 5. Rezaesmaeili می گوید :

  سلام من poco m3 گرفتم ، وقتی که روشن کردم ۵۷ درصد شارژ داشت و من اون هشت ساعت ب شارژ نزدم ، آیا این برای گوشیم ضرر داره؟ میشه راهنمایی کنید؟!

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام خیر مشکلی نداره. گوشی های جدید نیاز به شارژ اولیه ندارن
   به صورت عادی استفاده و شارژ کنید

   • Rezaesmaeili می گوید :

    آها مرسی،ولی دیروز اطرافیانم گفتن که باید هشت ساعت بزنم شارژ منم دیشب زدم شارژ،الان هم گوشیم داغ می‌کنه هم شارژش زودتر از قبل مصرف میشه،این عملکرد عادیه؟!

    • امداد موبایل می گوید :

     اینکه گوشی داغ میکنه و شارژش زود خالی میشه ربطی به اینکه 8 ساعت به شارژ زدین نداره
     و البته عادی هم نیست

 6. MoAli می گوید :

  سلام
  ببخشید من nova 7i خریدم وقتی آنباکسش کردم حدود 60 70 درصد شارژ داشت و طی حالا یه استفاده های کمی تا شب حدود 20 30 درصد کم شد(شایدم بیشتر)ولی بعد اینکه بازی کالاف دیوتی موبایل رو نصب کردم و یخورده ک بازی کردم(حدودا 10 15)دیدم گوشی داره ثانیه ای شارژ کم میکنه و شارژش رسید به 5 درصد زدمش ب شارژ و یخورده باهاش بازی کردم (حدود 5 دیقه) شارژش شد تقریبا 30 40 درصد از شارژ کشیدم و گزاشتمش کنار ولی وایفا و دیتا رو روشن گزاشتم ک زود خالی شه باتری و بزنمش ب شارژ…وقتی باتری 0 شد و خاموش شد زدمش ب شارژ و حدود 40 (تقریبا ساعتای 1 صبح) شارژش رسید به 80 و خورده ای….و از اون ب بعد تا همین العان ک ساعت یک و 46 دقیقس هنوز 100 نشده…ینی تقریبا 17 18 درصد شارژ کرده…به نظرتون طبیعیه؟؟؟؟

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام نه طبیعی نیست
   البته اولین شارژی که داخل گوشی هست واقعی نیست معمولا. یا زود تموم میشه یا دیر
   اولین بار که قراره شارژ بشه هم معمولا یا خیلی طول میکشه یا خیلی سریع انجام میشه

    • MoAli می گوید :

     ممنون
     حالا امروز ک استفاده کردم نرمال بود تخلیه شارژش…البته ک اون موقع یخورده سطح شارژش کمتر بود وقتی بازی کردم.
     توی هفته اول گارانتی گوشی رو تعویض میکنه بنظرتون؟؟؟(گارانتی کاریان)

     • امداد موبایل می گوید :

      درمورد گارانتیشون اطلاعی ندارم
      ولی اگه مشکل داشته باشه عوض میکنه دیگه

 7. علی می گوید :

  سلام خواستم بپرسم من گوشی a71 خریدم بعد از این که برای اولین بار روشنش کردم به شارژم نزدم سریع تو چند دیقه از 48 رسید به 43 باتریش مشکل داره یا بعد از یه بار شارژ شدن درست میشه ؟!

 8. محمد مهدی می گوید :

  سلام من گوشی s20 fe خریدم
  برا شارژ اولیه چند ساعت باید بزارم توی شارژ؟

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام. گوشی های جدید نیاز به شارژ اولیه ندارن.
   به صورت عادی استفاده کنید

 9. مهران می گوید :

  سلام من گوشی A31 نو گرفتم باتری رو به 15 درصد رسوندم و گفتم شب تا صبح به شارژ بزنم 8 ساعت اولیه رو بگذرونه بعد از 6 ساعت شارژ هنور به عدد 82 درصد رسیده بود یه خرده عجیب نیست؟ حدود8 ساعت طول کشید 100 درصد بشه ایراد از باتریه یا گوشی؟؟؟؟؟

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام. اولین شارژ معمولا واقعی نیست. یا خیلی زود شارژ میشه یا خیلی دیر
   ولی اگه مداوم شارژ شدنش طول بکشه مشکل داره و پون گوشی نو هست احتمالا باتری مشکل داره

 10. زینب می گوید :

  سلام.من تازه گوشی a20sخریدم وشارژاولیه نزدم.۳۰درصد شارژداشت بعداینک ۱۵درصدشد من زدم ب شارژ.اما چون برق رفت همش۹۷ درصد شارژ شد.مشکلی براش پیش نمیاد؟

 11. حسین می گوید :

  سلام بنده گوشی نوت ۹پرو خریدم آکبند هست .وقتی فروشنده گوشی را روشن کرد ۵۷٪شارژ داشت .فروشنده گفت بزار تا ۱۰۰٪شارژ بشه بعد استفاده کن .نیاز نیست تا چند ساعت در شارژ بمونه .میخواستم بپرسم که درستش اینه یا نه؟ممنون میشم راهنمایی کنین؟

 12. مریم می گوید :

  سلام من گوشیA21sخریدم که ۳۰ درصد شارژ داشت زدم به شارژ تا۵۰درصد که شد به اشتباه از شارژ درآوردم آیا مشکلی ایجاد میکنه ؟

 13. Amir می گوید :

  باسلام …من گوشی شیائومی نوت 8 خریدم ….
  زمانی که روشن کردم 35 درصد شارژ داشت. ..ازش معمولی استفاده کردم تا ابنکه به 20 درصد رسید و زدم به شارژ…
  الان 100 درصد شده شارژر رو بکشم …
  ایا نیاز هست تا شارژ اولیه داشته باشه …
  و اینکه مشکلممنونش پیش نمیاد ..ممنون

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام گوشی های جدید نیاز به شارژ اولیه ندارن.
   به صورت عادی استفاده کنید

 14. طیبه می گوید :

  سلام من گوشی شیائومی نوت8 خریدم تازه چند ساعت بذارم باطری شارژ شه
  گذاشتم زیر 15 درصد رسید زدم ب شارژ
  ممنو میشم اگ راهنمایی کنید

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام. گوشی های جدید نیاز به شارژ اولیه ندارن. به صورت عادی از گوشی استفاده کنید.
   فقط اگه بعد از فول شارژ شدن به صورت خودکار شارژ شدن قطع نمیشه حتما از شارژ بکشید

 15. محمدی می گوید :

  سلام من تازه یه گوشی خریدم a12الان ازبکی کارش تو گوشی هست سوال کردم گفت باتری که ۵درصد شد بزن ۴ساعت توشارژ گفت که سلول ها باتری ازاد میشه بهتر هست الان میخام شما چی رهنمایی میکنی ممنون

  • parysa می گوید :

   سلام. باتری گوشی های جدید نیاز به شارژ اولیه ندارن. به صورت عادی استفاده کنید

 16. سیدحامدجلالی می گوید :

  سلام وقت بخیر من گوشی نوت ۲۰ اولترا آکبند گرفتم طی استفاده پشت سر هم وب گردی و فضایه مجازی کلا ۵ ساعت و نیم شارژ نگه میداره آیا طبیعی هست؟چون گوشیم آکبند باز کردم شارژ نداشت اصن خاموش بود

   • Ehsan می گوید :

    سلام میخواست بپرسم گوشی های سری a10 .a11 به بعد وقتی که شارژشون فول شد قطع میکنن دیگه لازم نیس نگران اور اود شدنش باشیم چون خنک هم میمونه داغ نمیکنه وقتی بعد از فول شدن تو شارژه

    • امداد موبایل می گوید :

     اگه بعد از فول شارژ شدن علامت شارژ میره یعنی قطع کن اتوماتیک داره
     اگه علامتش نمیره یعنی نداره
     اینکه بعد از فول شدن تو شارژ بمونه داغ نمیشه هم دلیل بر اینکه قطع کن اتوماتیک داره نمیشه

 17. نیلوفر می گوید :

  سلام من گوشی نت 10 لایت سامسونگ خریدم فقط ریجستری کردم و خاموش کردم دوباره گداشتم در جعبش .الان زدم به شارز در حالت خاموش شارز اولیه 50 در صد داشت الان 2 ساعته در شارزه و فول شده این که گفتن 8 ساعت بزنم شارزش 100 شده مشکلی نیس 8 ساعت بمونه ؟

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام. اگه شارژش اتوماتیک قطع میشه مشکلی نیست. ولی اگه بعد از فول شدن شارژش قطع نمیشه وقتی فول شد نباید بزارید زیاد توی شارژ بمونه.
   البته این مسئله برای دفعات بالا مشکل ایجاد میکنه و با چند بار مشکلی پیش نمیاد

 18. آرمان نورزهی می گوید :

  سلام خوبید من باطری نو گوشی j5 2016 را خریدم اصلی هم هست حالا برام گفتن 8 ساعت بزنم تو شارژ ایا این حرف درست هست

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام بله باتری گوشی های قدیمی نیاز به شارژ اولیه دارن
   از گوشی استفاده کنید تا شارژش بیاد زیر 15 درصد.
   بعدش 6 ساعت بزنید به شارژ
   تصحیح میشود: به دلیل اینکه این باتری از نوع جدید باتری ها هست نیاز به شارژ اولیه ندارد.

   • مسعود می گوید :

    سلام من گوشیم هاوایی y6s2020خریدم بعد از دوماه که الانه 4ساعت باهاش کار میکنم میشه 20 درصد گوشی فروشی باطریش رو برام عوض میکنه

   • حمید رضا می گوید :

    J5 2016 هم لیتیوم یون هستند اقای امداد موبایل بازم لازم ب سارژ اولیه نیست خودتون حرف خودتونو نقض میکنید

    • امداد موبایل می گوید :

     باتری گوشی های جدید مطمئنا نیازی به شارژ اولیه ندارن.
     وقتی گفته میشه باتری گوشی های جدید یعنی همه باتری هایی که از اون مدل هستن.
     در مورد پاسخ به یکی از کامنتها اشتباه پیش اومده بود که تصحیح شد
     ممنون از تدکرتون

    • Mahi می گوید :

     سلام من یک ماه و نیم گوشی a11خریدم و یک روز برای ۱۱ ساعت تو شارژ بود آیا امکان خرابی باتری به مرور زمان هست؟!

     • امداد موبایل می گوید :

      سلام با یکبار و ۲ بار مشکلی پیش نمیاد
      ولی اگه مداوم اینجوری باشه باتری خراب میشه

 19. مهدی می گوید :

  سلام ببخشید من گوشیم a21sهست شب تا صبح ۳ درصد الی ۴ درصد کم میکنه مشکلی نداره
  و اینکه من از صبح ساعت ۸ تا ۱۲ در اینترنت هستم بعد من شب که میزارم تو شارژ فردا هم شب میزارم مشکلی نیست اصلا ۱ روز به من کار میده

 20. RAPUNZEL می گوید :

  سلام ببخشید من یه چند روزیه که گوشی a51 خریدم بعد شارژش رو رسوندم ب ۳ درصد خاموشش نکردم و با همون روشنی زدم ب شارژ اولیه در مدت ۳ ساعت
  ب نظرتون مشکلی پیش نمیاد؟

 21. علیرضا می گوید :

  سلام
  واقعاً اطلاعات شما خیلی خوب بود
  به درد خورد
  واقعاً مرسی
  یه دنیا ممنون

 22. Amir می گوید :

  سلام. من برای اولین بار گوشی را در حالی که ۵۰ درصد شارژ داشت ۴ ساعت به شارژ زدم؛ می خواستم بدونم این باعث مشکلی برای باتری نمی شود چون مثل اینکه اول باید اجازه می دادم تا شارژ به ۲۰ برسد بعد آن را به شارژ می زدم.

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام. گوشی های جدید نیاز به شارژ اولیه ندارن. لازم نیست شارژشون بیارید پایین و چند ساعت بزنید به شارژ
   اینکه شما اینکارو کردین هم مشکلی پیش نمیاد

 23. معتمدی می گوید :

  سلام.من m31 خریدم.اما گوشی هیج شارژی نداره.چیکارکنم.چقد ب شارژ بزنم.ممنون میشم کمکم کنین

 24. محمدحکیمی می گوید :

  سلام اولاباتشکرازپخش مطالب مفیدتون
  حدودا۲ماه میشه گوشی سامسونگ A51خریدم دفعه اول شارژراتا۱۵ درصدخالی کردم بعدبه شارژ۸ساعت زدم چندشب بعدکلاشارژش خالی شده بودوخاموش حالاشبانه ۱۰تا۱۲درصدشارژخالی میکنه البته برنامه هم زیادفعاله بنظرتون مشکلش چیه ؟

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام. اینکه برنامه زیاد فعاله تاثیر داره. مخصوصا اگه دیتا هم روشن باشه. و برنامه هایی مثل فیسبوک فعال باشه.
   ولی باز هم 10 تا 12 درصد زیاد هست. چون گوشی جدید هست احتمال اینکه مشکل نرم افزاری باشه بیشتره
   و احتمالا با فلش کردن درست بشه

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام. گوشی های جدید نیاز به شارژ اولیه ندارن. استفاده کنید شارژش که اومد زیر 15 درصد 4 ساعت بزنید به شارژ

   • حامد می گوید :

    با سلام استاد این گوشی ها طی ۴۵ دقیقه ۱۰۰ درصد میشه چطور میشه ۴ ساعت گذاشت به نظرتون ایرادی برای باطری نداره؟؟

    • امداد موبایل می گوید :

     سلام. بعضی گوشی وقتی شارژشون فول شد به صورت اتوماتیک دیگه شارژ نمیشن
     این مدل گوشی مشکلی نداره توی شارژ بمونه. ولی گوشی های که شارژشون اتوماتیک قطع نمیشه باید بعد از اینکه فول شد از شارژ بیرون بیارید

 25. فاطمه می گوید :

  سلام خسته نباشید من یکماهی میشه گوشیa11خریدم خیلی هم ازش راضیم فقط نمیدونم چرا موقع شارژ شدن باتری علامتی نمیده مثلا بگه شارژ پراست میشه راهنمایی کنید

  • امداد موبایل می گوید :

   اگه این قابلیتو داشته باشه باید از قسمت notification درستش کنید.
   معمولا نشون دادنش اینجوریه که وقتی داره شارژ میشه یه چراغ بالای گوشی با رنگ مثلا نارنجی روشنه
   و وقتی فول شد رنگش سبز میشه. نوع رنگش هم توی بعضی گوشی ها قابل تنظیم هست

 26. احسان می گوید :

  سلام من گوشیm31خریدم ع شب تا صب ک بیدار میشم و تمام برنامه هام بستس ۱۰ درصد خالی میکنه.ایا مشکل داره یا طبیعیه؟

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام. اگه دیتا روشنه و به اینترنت وصله مشکلی نداره
   ولی اگه دیتا هم خاموشه مشکل داره

 27. A.S می گوید :

  سلام و خسته نباشید

  ببخشید من یه گوشیه A21s خریدم بعدش الان نمیدونم باید چند ساعت بزنم شارژ اولیه اش رو پرسیدم گفتن ۸ ساعت ولی میترسم اگه ۸ ساعت بزنم گوشیم خراب شه نظر شما چیه ۸ ساعت بزنم خوبه ؟

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام. گوشی های جدید نیاز به شارژ اولیه ندارن. فقط دفعه اول بزارید شارژش پر بشه

 28. مائده می گوید :

  سلام من دیروز گوشی a11 خریدم نمیدونسم ک گوشی جدید نیاز ب شارژ اولیه نداره 58درصد شارژ داشت خاموش کردم 6ساعت گذاشتم داخل شارژ مشکلی پیش نمیاد واسه باطری گوشیم؟

 29. امین می گوید :

  سلام
  من یه گوشی ردمی نوت۹پرو خریدم و وقتی جعبه رو باز کردم گوشی اصلا شارژ نداشت و پاتری خالی بود.ممکنه که باتری خراب باشه؟؟؟

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام. معمولا گوشی های نو بین 30 تا 50 درصد شارژ اولیه دارن.
   ولی اگه نداشته باشن هم مشکلی نیست

  • Nazanin می گوید :

   سلام وقت بخیر من وقتی اینستا مثلا ۱ساعت گوشیم داغ میکنه و گوشیa31وقتی نت روشنه چند ساعت باید شارژ نگه داره؟

   • امداد موبایل می گوید :

    سلام اینکه گوشی داغ میکنه احتمالا باتری مشکل داره.
    وقتی نت روشنه هم اگه با وای فای وصل باشید حدودا 17 ساعت و با دیتا یکی دو ساعت کمتر

  • امداد موبایل می گوید :

   شما گوشیتون فلش کنید.درست میشه.
   بعضی برنامه ها مثل فیسبوک هم شارژ زیادی مصرف میکنن.
   اونم غیرفعال کنید

 30. Nargess می گوید :

  سلام من گوشی A51خریدم شارژش زود کم میکنه مثلا شب تا صبح شش تا کم میکنه به فروشنده هم گفتم گفتن به خاطر اندروید بالاس
  آیا حقیقت داره یا نه؟؟؟؟
  لطفا بگید

  • امداد موبایل می گوید :

   6 درصد یه کم زیاد هست. معمولش 2 تا 3 درصد هست.
   یه فلش بکنید احتمالا درست بشه

 31. Tina می گوید :

  سلام من A31خریداری کردم گفتن نثاز به شارژ اولیه نداره زیر 20درصد شد زدم شارژ نیپ ساعت بعد صد شدن کشیدم.
  مشکلی پیش نمیاد؟ چون خوندم نوشته بودید ۴ ساعت بمونه.

 32. اسما می گوید :

  سلام وقت بخیر من یک گوشی ردمی نوت 9 پرو خریدم
  و وقتی شارژش 15 شد به شارژ زدمش و وقتی که 100 شد از شارژ کشیدمش
  الان برای بار دوم که زدمش به شارژ به نظرتون نیازه که بذارم 4 ساعت به شارژ باشه؟

 33. رضا می گوید :

  این رو از سامسونگ برای a 31 برداشتم. نوشته توصیه می شود قبل از استفاده از باتری برای اولین بار یا هنگامی که برای مدت طولانی استفاده نشده است ، آن را شارژ کنید. لطفاً اطمینان حاصل کنید که دستگاه خود را فقط با شارژرها و کابلهای تأیید شده سامسونگ شارژ می کنید. شارژرها و کابل های تأیید نشده به دستگاه شما آسیب می رسانند. Galaxy A31 دارای ویژگی شارژ سریع داخلی است ، شما می توانید با رفتن به بخش تنظیمات> مراقبت از دستگاه> باتری> شارژ> تغییر وضعیت در شارژ سریع ، این ویژگی را به راحتی فعال کنید.

 34. hanie_rs می گوید :

  سلام خسته نباشید من چهار روز هست ک گوشیمو خریدم و نوت ۹ پرو هستش معمولا شب که بزنمش به شارژ فردا شب باز باید اینکارو تکرار کنم و خیلی نگرانم همچنین وقتی باهاش کار میکنم یکم داغ میکنه آیا مشکلی داره؟

  • امداد موبایل می گوید :

   اگه با کارای عادی داغ میشه باتری مشکل داره.
   اینکه چقدر شارژ نگه داره بستگی به نوع استفاده داره.
   اگه استفادتون زیادهه 1 روز نگه میداره خوب هست

 35. کیاناز می گوید :

  سلام من یک گوشی a21s خریدم شارژ اولیش 50 درصد بود بعد حدودا 40 درصد اینا بود که زدم به شارژ به 100 که رسید از شارژ خارج کردم آیا مشکلی پیش نمیاد که از 40 زدم به شارژ؟

 36. پژمان می گوید :

  درود گوشی جدید خریدم آیفون پلاس هفت .شارژ گوشی نداشت خاموش بود الان خاموش کرده زدمش به شارژ چن ساعت باید بمونه ؟توضیح میدین

 37. س می گوید :

  سلام گوشی آیفون ۱۱ پرومکس عمدتا چند ساعت باید شارژ نگه داره در حالت استند بای با سیم کارت فورجی ؟ در حالت دیدن فیلم چقدر ؟ حس میکنم زودتر از حالت معمول خالی میکنه

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام- در حالت پخش فیلم حدودا 20 ساعت باید شارژ نگه داره
   در حالت استندبای دقیق اطلاعی ندارم ولی از شب تا صبح نباید بیشتر از 2 درصد خالی بشه

 38. Sara می گوید :

  گوشی من سامسونگ a51 هست یه دو ماهی هست که دارمش.
  ۲۰ درصد میزنم به شارژ و ۸۰ درصد از شارژ میکشم.
  اینطوری شارژ کنم مشکلی پیش نمیاد یا حتما بزارم ۱۰۰ شه؟

  • امداد موبایل می گوید :

   باتری ها و گوشی های جدید تکنولوژی بالایی دارن. فرقی نمیکنه 100 درصد بشه یا 80 درصد.
   فقط وقتی فول شد از شارژ دربیارین

 39. Yas می گوید :

  من سوالات دوستان و جواب های شمارو که خوندم گیج شدم.
  هم به اونایی که میگن گوشی رو نمیزاریم بیشتر از ۸۰ درصد بشه میگید مشکلی پیش نمیاد هم به اونایی که میگن میزاریم ۱۰۰ درصد بشه!!
  الان بالاخره تکلیف چیه؟ گوشی رو بهتره همیشه چند درصد از شارژ بکشیم؟

  • امداد موبایل می گوید :

   باتری ها و گوشی های جدید تکنولوژی بالایی دارن. فرقی نمیکنه 100 درصد بشه یا 80 درصد و از شارژ دربیاد
   فقط وقتی فول شد نباید زیاد تو شارژ بمونه.

 40. montazer می گوید :

  سلام.گوشی رو اگه تا مدت زیادی مثلا 2 ماه نبویم که استفاده کنیم.باید شارژش رو خالی کنیم و بعد خاموش کنیم یا شارژش رو فول کنیم و بعد خاموشش کنیم؟

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام. گوشی های جدید فرقی نداره شارژش خالی باشه یا نه ولی بهتره کمتر از 20 درصد نباشه شارژش
   گوشی های قدیمی بهتره شارژ داشته باشه چون ممکنه باتری کلا تخلیه بشه و برای اینکه دوباره کار کنه نیاز به شوک دادن به باتری باشه

 41. ... می گوید :

  سلام من نوت8 دارم دفه اول ب پنج درصد رسوندم بعد تا 8 ساعت زدم ب شارژ
  مشکلی نداره؟؟؟

 42. mahmoud می گوید :

  برای شارژ اول گوشی huawei nova 7 i که شارژر 40 واتی داره با ظرفیت 4200 بار اول چقدر بزنمش به شارژ؟
  ایا شارژشو خالی کنم بعد بزنم یا با شارژی که داره بزنم
  لطفا جواب بدین
  ممنون از اطلاعات و سایت خوبتون

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام. گوشی های جدید نیاز به شارژ اولیه ندارن. نیازی به خالی کردن شارژ و زدن داخل شارژ به مدت زیاد برای بار اول ندارن

 43. علی می گوید :

  سلام من گوشی a11دارم شب تا صبح ۳یا۴ درصد خالی میکنهایا مشکلی داره ممنون میشم جواب بدین

 44. حسین می گوید :

  گوشی جدیدم a11 اوایل خوب نگه میداش اما الان شارژش تموم میشه همیشه درحال استفاده از اینترنتم ایا مشکل از گوشی گوشی !؟

  • امداد موبایل می گوید :

   گوشی ببرید پیش نرم افزار کار چکش کنه. ممکنه برنامه هایی روی گوشی نصب باشه که شارژ زیادی مصرف میکنه

 45. ... می گوید :

  ردمی نوت ۹ پرو دارم از وقتی ابدیت کردم به مشکل خورده شارژ زود خالی میکنه
  چه جوری برگردونم به حالت اول؟

 46. ...... می گوید :

  سلام ببخشید من ردمی نوت ۹ پرو دارم تقریبا یه ماه هست همیشه وقتی میزنم به شارژ داغ میکنه طبیعیه؟
  درضمن برای اولین بار هم نزدم توی شارژ ۵۰ درصد بود استفاده کردم ۵ تا که شپ زدم شارژ حتی دفعه ی اول هم داغ کرد
  طبیعیه؟ یا باتری مشکل داره؟الان نسبت به اولش خیلی باتری زود تموم میشه اون موقع ها۲ روز یه بار میزدم الان روزی یه بار استفادم هم یکی هستش

  • امیرحسین می گوید :

   سلام من m31s تازه خریدم شارژش حدود 30 درصده بزارم صفرشه بعد 100 فولش کنم یا تو 20 درصدی که خودتون گفتید بزارم چون تو گوشی های چند سال قبل میزاشتم صفر شه بعد 5یا6 ساعت میزاشتیمشون تو شارژ ممنون میشم جواب بدین

   • امداد موبایل می گوید :

    سلام. گوشی های جدید نیاز به شارژ اولیه ندارن.
    ولی مسئله ای که هست تا جایی که ممکنه نباید گوشی روی شارژ 0 درصد بیاد.
    مخصوصا برای بار اول که از گوشی استفاده میکنید.
    چون ممکنه باتری بخوابه و برای راه اندازی دوباره نیاز به شوک دادن به باتری باشه

 47. سید عباس علمدار می گوید :

  س من یک دستگاه a31 خریداری کردم لطفا شیوه درست شارژ کردن باتری رو به من توضیح دهید ،اگر موبایل همیشه در حالت ذخیره نیرو باشد اشکالی ندار د باسپاس وتشکر از شماهستم.

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام گوشی های جدید نیاز به شارژ اولیه ندارن.
   فقط دقت کنید بخاطر تموم شدن شارژ باتری گوشی خاموش نشه
   و هروقت شارژش فول شد از شارژ بیرون بیاد
   همیشه روی حالت ذخیره نیرو باشه هم مشکلی پیش نمیاد

 48. امیرحسین می گوید :

  سلام ده درصد اخر شارژ همه ی‌گوشی های a11 دیر شارژ میشه علت چیه؟ با اینکه فست شارژه

 49. امیرحسین می گوید :

  سلام چرا گوشی a11 ده درصد اخر خیلی دیر شارژ میشه حداقل حدود ۵۰ دقیقه همون ده درصد اخر طول میکشه با اینکه فست شارژم هست علت چیه؟

 50. وحید می گوید :

  سلام این تحقیق بسیار مفید هست که شما زحمت کشیدین انجام دادید و برای ما ارایه دادین. به گمان من این نوع تحقیقها از پروژه های دانشجویی که معمولا در دانشگاهها ارایه میشه بسیار ارزشمندتر هست. البته این نوع مطالب باید در دفترچه راهنمای تجهیزات الکترونیکی گنجانده بشه اما خب نیست نمیدونم چرا؟؟؟ فکر نکنم هزینه زیادی بابت چاپ این راهنما باشه فقط میخواد به چند زبان ترجمه بشه همین..

 51. امیر می گوید :

  سلام من یه هفته پیش گوشی a51 خریدم 40 درصد شارژ داشت. باتری رو رسوندم به 15 درصد بعد زدمش شارژ تا 100 درصد شد بعد از شارژ درآوردمش.
  آیا درست شارژش کردم و مشکلی برای باتری پیش نمیاد؟

 52. حسام می گوید :

  سلام.
  من یک گوشی گلگسی آ31 خریداری کرده ام.
  با توجه به مطلب بسیار مفید شما، آیا هرگز نباید بگذارم باتری بیشتر از 80 درصد شارژ شود و هرگز هم نباید بگذارم زیر 10 درصد بیاید و هرگز هم گوشی را خاموش به شارژر نباید بزنم؟
  بهینه ترین حالتی که بتوان گوشی را شارژ کرد چه شرایطی میباشد؟
  با سپاس

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام. مشکل نداره بیشتر از 80 درصد شارژ بشه ولی سعی کنید کمتر از 10 درصد نشه و روی شارژ خاموش نشه
   برای شارژ کردن مهم اینه که وقتی پر شد از شارژ ذربیاد و حتما با شارژر اصلی شارژ بشه

 53. Sayeh می گوید :

  سلام من دیروز گوشی a11خریدم وقتی شارژش به15رسید زدم به شارژ
  ولی شاید در عرض یک ساعت ،یک ساعت و نیم باتریش پر شد
  آیا مشکلی داره؟؟؟

 54. مجید می گوید :

  من دو روز پیش گوشی a11 خریدم شارژش ۵۰ درصد بود تا ۱۹ درصد کار کردم و سپس گذاشتم تو شارژ بعد دو ساعت رفتم ببینم چند درصد شارژ کرده دیدم ۲۸ درصد و دیگه هم شارژ نمیکنه علت چیست

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام. احتمال خیلی زیاد باتری گوشی مشکل داره
   به تعمیرکار نشون بدین بهتر میتونه راهنمایی کنه

 55. Mohammad می گوید :

  سلام من ی گوشی a51 خریدم باهاش کار کردم تا خاموش بشه بعد تقریبا سه ساعت زدنش به شارژ نظر شما چیه ممنون میشم راهنمایی کنید

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام اگه روی شارژ خاموش نشده بود بهتر بود.
   البته مشکلی پیش نمیاد. ولی سعی کنید دیگه روی شارژ خاموش نشه

 56. وحید می گوید :

  سلام من گوشی a11 سامسونگ خریدم و وقتی به ۱۵درصد رسید زدمش شارژ..البته خاموشش نکردم…و همینجوری روشن بود و شارژش پر شد…آیا مشکلی پیش نمیاد برای باتری گوشیم؟

 57. حسین می گوید :

  سلام من چند روز پیش یه گوشی p30لایت گرفتم شارژش خیلی کم بود در حدی که روشن نمیشد تو مغازه زدمش شارژ ده دقیقه و باهاش کار کردم بعد خونه 4 ساعت زدمش شارژ مشکلی برام پیش نمیاد؟

 58. Ali می گوید :

  سلام من دیروز گوشی سامسونگa21s رو برای اولین بار زدم شارژ بشه که شارژ اش20بود دو نیم ساعت شارژ شد باطری اش مشکل پیدا میکنه چون زود شارژ اش کم شد

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام اگه هم دیر شارژ میشه و هم زود خالی میکنه حتما مشکل از باتری هست و باید تعویض بشه

 59. کاظم می گوید :

  سلام من یه گوشی a31 سه روپیش خریدم شارژاولیش۳۰درصدبوددوساعت زدم شارژ ۱۰۰ شدکشیدمش ازبرق دوباره سه ساعت دیگه زدم سوالم این که این کارمن باعث خرابی باطری نمی شه وایا لازم نیست دوباره شارژگوشی روخالی کنم بزنم ۴ساعت شارژبشه

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام خیر باعث خرابی باتری نمیشه
   گوشی های جدید دیگه نیازی به کالیبره کردن باتری ندارن
   و لازم نیست برای بار اول چندید ساعت توی شارژ باشه

 60. مازیار می گوید :

  سلام من یه گوشی شیامی نوت ۹ اس دارم با ظرفیت باطری ۵۰۲۰میلی آمپر هر بار که شارژ میزنم ۲ساعت و خورده ای طول می‌کشه شارژ بشه آیا طبیعی هست داخل سایت شیامی زده بود ۱۰۰ دقیقه ای شارژ میشه

  • امداد موبایل می گوید :

   اگه داخل سایتش زده پس باید 100 دقیقه ای شارژ بشه.
   ولی با توجه به اینکه شارژر گوشی 18 وات هست و باتری هم ظرفیت زیادی داره خیلی غیرمعمول نیست

 61. علی می گوید :

  باسلام خدمت شما یه سوالی داشتم چندروز پیش سامسونگ m11 خریدم بعدش باطری خوب که خالی شدزدم به شارژ خواب رفتم ۱۱ساعت توشارژ بود حالا باطری ۱۰۰درصد که باشه تا۵۰درصد زود خالی میشه ولی از ۵۰به پایین دیرتر خالی میشه.باطریم خراب شده یانه؟ایا گوشی ۱۱ساعت توشارژ باشه مشکل براش پیش میاد؟ممنون

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام احتملا باتری از اول خراب بوده. چون یکبار 11 ساعت به شارژ زدن باعث خرابی باتری نمیشه

 62. مهدی می گوید :

  سلام برای A21sچند ساعت باید ررای اولین بار بزنم به شارژ؟
  اولین بار که روشنش کردمش ۵۰ درصد شارژ داره
  یا اینکه یه ۱۰۰ درصد برسه کافیه؟
  ممنونم

 63. علی می گوید :

  سلام من ۳ روز پیش گوشی a11خریدم گوشی رو برای اولین بار فقط گذاشتم تا ۱۰۰درصد پرشه آیا مشکلی براش پیش میاد

 64. اسرا می گوید :

  سلام وقت بخیر ببخشید من یک موبایل ۱۱ پرو مکس خریدم برای اولین بار هم حدود ۸ ساعت زدم به شارژ اما الان حدودا ۷ تا ۸ ساعت باتری نگه می داره به نظرتون موبایل نو چه مشکلی میتونه داشته باشه؟

  • امداد موبایل می گوید :

   سلام. احتمال خیلی زیاد باتری مشکل داره.
   البته ممکنه مشکل نرم افزاری هم باشه که شارژ زیاد مصرف میکنه.
   بهتره به تعمیرکار نشون بدین. درصورت نیاز به باتری هم اصلش موجود هست

 65. Sahar می گوید :

  سلام ،ما دیروز گوشی گلکسی a11 خریدیم ،فروشنده گفت ۴ساعت بمونه شارژ اولیه بشه ،ما دو ساعت و نیم اضافه زدیم ،مشکلی پیش میاد واسش؟لطفا جواب بدید نگرانیم

  • دریا می گوید :

   سلام من امروز یه گوشیa12گرفتم و موقع خرید۵۵درصد شارژ داشت گذاشتمش توی شارژر و وقتی ۱۰۰ درصد شد به مدت۱:۳۰ توی حالت۱۰۰ درصد گذاشتم ممکنه مشکلی توی نگه داشتن شارژ پیش بیاد.

 66. مصطفی می گوید :

  با درود فراوان مطلب مفید و بسیار آموزنده بود
  با سپاس از شما دوستان گرامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارشات ثبت شده از 13 تا 17 اردیبهشت، از دفتر شیراز ارسال خواهد شد. دفتر تهران امداد موبایل در این مدت تعطیل می باشد.
+ +